środa, 4 marca 2015

Junak M11/125 cm 
Junak M11 jest jak wehikuł czasu. Od miesiąca jest dostępny na wystawie  w Gdańsku i od miesiąca obserwuję reakcję ludzi na ten motocykl. Nieważne czy to mężczyzna czy kobieta, starzy czy młodzi, prawie każdy, kiedy dostrzega  Junaka  nagle przystaje, czas zwalnia, wszystko co do tej pory sprawiało, że pędzili gdzieś przed siebie staje się nieważne, w oczach widzę zachwyt, budzą się  wspomnienia, niezrealizowane marzenia.


Junak M11 to elegancki motocykl - chciało by się rzec " na bardziej cywilizowane czasy".
  Ma to o czym marzę od pewnego czasu, czysta mechanika, żadnej elektroniki do szczęścia brakuje tylko nożnego startera, wygodne siodło i pozycja za kierownicą zachęcają do dalekich podróży.

  Zaskoczyła mnie pozytywnie praca silnika i dźwięk jaki wydobywa się z tłumików.

  Przednie lagi lekko wysunięte do przodu, błotnik prawie leży na laczku, dwie tarcze hamulcowe robią dobre wrażenie i dają poczucie bezpieczeństwa. Kielich lampy wraz z  zegarem  tworzy jedną całość. Ten motocykl to nie przypadkowy zlepek różnych elementów, tylko ze smakiem zaprojektowany cruiser.

  Dwa cylindry chłodzone cieczą, duża chromowana osłona na chłodnicy, blok silnika również pokryty chromem. sprawiają, że każdy kto przechodzi obok nie zostaje obojętny.Tu wszystko jest klasyczne, kierownica lekko podniesiona i wygięta, czarny zbiornik paliwa kształtem przypomina pękatą kroplę oleju z wymalowaną na boku nazwą, która została kilka lat temu wskrzeszona przez polską firmę AlMot.
  Siodło Junaka M11 wygodne niczym fotel dziadka, dodatkowo za wygodę czterech liter odpowiadają dwa klasyczne amortyzatory.
  Prosto, surowo, zgodnie z zasadami zarezerwowanymi dla tego stylu.
  Junak M11 to mocny, dynamiczny motocykl. Dużo chromu, zdefiniowana kolorystyka i zwarta bryła.
  W segmencie niskobudżetowych  motocykli o małych pojemnościach Junak M-11 to bezwzględnie ścisła czołówka. Równie dobrze sprawdzi się jako alternatywny środek codziennego transportu, jak i motocykl pozwalający realizować turystyczne pasje.
Junak M11 125 – opis i dane techniczne

    MODEL M11 125
    POJEMNOŚĆ 124 cm³
    RODZAJ SILNIKA CZTEROSUWOWY, DWUCYLINDROWY, CHŁODZONY CIECZĄ
    PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA 90 km/h
    MOC 10,9 KM
    ROZRUCH ELEKTRYCZNY
    HAMULEC PRZÓD TARCZOWY HYDRAULICZNY
    HAMULEC TYŁ TARCZOWY HYDRAULICZNY
    ROZMIAR OPONY PRZÓD 90 / 90 – 18
    ROZMIAR OPONY TYŁ 130 / 90 – 15
    WYMIAR DŁ. / SZER. / WYS. ( mm ) 2280 / 895 / 1110
    MASA WŁASNA 150 KG
    DOPUSZCZALNE OBCIĄŻENIE 150 KG
    ILOŚĆ MIEJSC 2
    WYSOKOŚĆ SIEDZISKA ( mm ) 690
    POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA PALIWA 14 L
    DOSTĘPNE KOLORY CZARNY

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kultura wypowiedzi nic nie kosztuje, zachęcam każdego do pisania komentarzy. Jeżeli jednak zamierzasz czepiać się błędów ortograficznych, chcesz komuś "dokopać" tylko dla tego, że zupa była za słona lub wściekasz się gdyż ktoś ma odmienne zdanie, a twój zasób słownictwa ogranicza się do przekleństw, to licz się z tym, że komentarz może zostać usunięty.