sobota, 6 grudnia 2014

Junak 131 - Nowy motocykl ze stajni Almotu  Junak 131 to będzie hicior elegancki soft chopper na Prawo Jazdy kat B.

  Lekki, wygodny, większy od Junaka 121, dźwignia ssania na kierownicy, centralna stopka, nożny starter, eleganckie odlewane koła, przełącznik świateł awaryjnych, czerń i chrom cieszą oko.

Motocykl posiada z przodu hamulec tarczowy, a  z tyłu o nasze bezpieczeństwo zadba bęben. Dźwignia zmiany biegów na sucho działa bardzo precyzyjnie to znaczy po wciśnięciu sprzęgła jest tylko cichutki klik i już bieg był zapięty. Na zbiorniku wyświetlacz biegów.

  Ubożuchny jest tylko zegar, który oprócz prędkości sygnalizuje włączone  światła, kierunkowskazy oraz przebieg całkowity i dzienny, wyraźny brak wskaźnika paliwa. O wygodę naszego siedzenia zadbają dwa amortyzatory, oraz klasyczny widelec.Chromowany bagażnik pozwoli przypiąć sakwy.

  Silnik OHC 125 cm o mocy 14 KM,  posiada dodatkowy wałek wyrównujący. Prędkość max około 110 km/h, spalanie 2,5 do 2,9 litra/100 km. Motocykl będzie dostępny w dwóch kolorach, czarnym oraz bordowym. Poniżej filmików wideo prezentacja oraz  zdjęcia.

A oto opinia naszego kolegi z Forum Junaka na temat Junaka 131:

 Od środy jestem szczęśliwym posiadaczem Junaka131. Zaraz po dostarczeniu motorek wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród przechodniów. Od małolatów po emerytów co chwilę ktoś podchodził, oglądał i zadawał mnóstwo pytań. Jedna pani zrobiła sobie serię zdjęć. Przez cztery godziny nie mogłem zamontować tablicy rejestracyjnej bo wciąż byłem nagabywany przez przechodniów.
Teraz moje pierwsze wrażenia:
Po pierwsze motorek jest naprawdę piękny i powiem tak - jest to najlepszy motocykl jaki kiedykolwiek miałem co jest zrozumiałe gdyż jest to w ogóle pierwszy motocykl w moim życiu :crazy:
Po drugie: jest łatwy do opanowania, bardzo dobrze się prowadzi. Co prawda przejechałem nim dopiero 120 km, ale jak na osobę bez doświadczenia nie miałem na razie żadnych problemów. Czuję się na nim pewnie i bezpiecznie. Biegi wchodzą gładko, wyświetlacz działa poprawnie. Przy pierwszym uruchomieniu był mały problem z zapłonem, ale wynikał z braku doświadczenia. Okazało się że przy umiejętnym operowaniu ssaniem motorek pali od pierwszego razu. Hamulce działają poprawnie. Nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy, ogólnie wszystko jest na razie okay.


Zapraszam.

Jeśli uważasz treść za wartościową przelej 1 PLN na konto nowej wyprawy lub na piwo :) Pozdrawiam
22 1140 2004 0000 3502 5595 2846

                                       Odpalamy Junaka 131
                                               Wideo prezentacja Junaka 131